Helaas, deze vacature is niet actief.

Data Lead Platform Operations in Utrecht

Door Data Analyse en Data Science op onze afdeling naar het volgende niveau te tillen, een stevig (virtueel) team te bouwen en samen met dat team inzichten op te doen die helpen voorspellen wie ‘kwaad’ in de zin heeft. Door bijvoorbeeld fraudeurs en wanbetalers bij de deur te weren, ontstaat extra ruimte voor (investeringen in) onze vele goede klanten. En ja, daar worden ze blij van. Dat zijn er twee. De eerste is leidinggevend; het is aan jou om een virtueel team op te bouwen dat de stip op de horizon – geen kwaadwillenden op ons platform – kan bereiken. Maar ook analytisch liggen er grote (en mooie) uitdagingen, want er zijn een enorm aantal indicatoren en datapunten. En dat aantal neemt alleen maar toe. Aan jouw team om de juiste te spotten!

Beschrijving

Hoe maak jij onze klanten blij?

Door Data Analyse en Data Science op onze afdeling naar het volgende niveau te tillen, een stevig (virtueel) team te bouwen en samen met dat team inzichten op te doen die helpen voorspellen wie ‘kwaad’ in de zin heeft. Door bijvoorbeeld fraudeurs en wanbetalers bij de deur te weren, ontstaat extra ruimte voor (investeringen in) onze vele goede klanten. En ja, daar worden ze blij van.

 

De grootste uitdaging

Dat zijn er twee. De eerste is leidinggevend; het is aan jou om een virtueel team op te bouwen dat de stip op de horizon – geen kwaadwillenden op ons platform – kan bereiken. Maar ook analytisch liggen er grote (en mooie) uitdagingen, want er zijn een enorm aantal indicatoren en datapunten. En dat aantal neemt alleen maar toe. Aan jouw team om de juiste te spotten!

Wat je doet Data Lead Platform Operations

Zijn ze er nog, van die greenfield rollen waarin je echt als ondernemer te werk kunt én moet gaan? Zeker, want dit is er een van de buitencategorie! Als Data Lead Platform Operations ben je namelijk een mix van data-visionair en teamlead. Aan jou om een stevige visie op data-driven ‘portier schap’ te ontwikkelen, daar op de afdeling draagvlak en tractie voor te creëren. En de visie vervolgens waar te maken. Niet solo, maar samen met het door jou te bouwen én op dienend leiderschapsbasis te coachen team van data analisten en data scientists. Dat vraagt om meer dan visionaire skills alleen, want je dient collega’s mee te krijgen. Collega’s die allemaal eigen prioriteiten en projecten hebben. Geen rol dus voor mensen die vies zijn van het aanjagen van innovaties en het alignen van stakeholders.

Als Data Lead Platform Operations werk je binnen het domein zelf (dicht tegen de processen en de inhoud aan) en trek je op met andere data-bezetenen binnen bol.com. Fijn, want je ademt data en volgt alle ontwikkelingen op de voet. Dat is overigens ook hard nodig, want het is aan jou om de grootste kansen te spotten én die overtuigend aan collega’s te presenteren, zodat zij zich hard willen maken voor jouw initiatieven. Als Data Lead help je minder ervaren collega’s om snel forse stappen binnen hun vakgebied te zetten. Ook ben je onze link naar de Data Science en BI afdeling, waar je intensief mee optrekt. Hoe bewijzen we de volledigheid en juistheid van onze data? Waar gebruiken we data nog niet optimaal? En wanneer zijn we ‘klaar’ om meer met data science te doen?

 

Hier kom je terecht

Als Data Lead Platform Operations ben je onderdeel van Platform Operations; vijf multidisciplinaire, sterk autonome teams (‘cirkels’) die gezamenlijk eigenaar zijn van een aantal kernprocessen van bol.com. Elke cirkel heeft een lead. Deze term is, net als het begrip cirkel, afkomstig uit onze teammethode, Spark, een liefdesbaby van Agile en Holacracy. De methode kent geen traditionele beoordelingscyclus en zowel het beloningssysteem als de promotieprocessen worden door de afdeling in onderling overleg bepaald. Omdat zelfs de meest autonome teams (en de collega’s waaruit ze bestaan) behoefte hebben aan continue persoonlijke ontwikkeling, loopt er een teamcoach op elke afdeling mee. En de sfeer? Die is informeel, nuchter en innovatief. Onze kracht is samenwerken op basis van gelijkwaardigheid en elkaar continu verbeteren. Solo bereik je als Data Lead Platform Operations mooie dingen, samen met de cirkels nog veel meer.

Extra informatie

Status
Inactief
Plaats
Utrecht
Dienstverbanden
Fulltime (startersfunctie)

De Meern | Fulltime (startersfunctie)

Schrijf je nu in!

Wil jij op de hoogte gehouden worden van nieuwe interessante vacatures en altijd binnen 1 muisklik kunnen solliciteren? Schrijf je in als werkzoekende!

DIRECT INSCHRIJVEN

We heten wel YoungCapital, maar iedereen is even welkom. Ook als je al wat meer ervaring hebt. Meer weten? Check onze FAQ.